Jaki kształt altany ogrodowej wybrać? 


Jedną z największych zalet posiadania własnej działki jest możliwość miłego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Niezależnie od tego, czy jesteś duszą towarzystwa i chcesz często gościć rodzinę i znajomych, czy też szczególnie doceniasz chwilę spędzone w ciszy i spokoju, warto zadbać o przestrzeń, która będzie sprzyjać atmosferze relaksu. Altana ogrodowa doskonale sprawdza się w tej roli, jednak przed jej postawieniem warto zdecydować się na kształt najlepiej dobrany do Twoich potrzeb. 

Geometria i prostota 

Konstrukcje na planie prostokąta lub kwadratu cieszą się największą popularnością w zabudowie przydomowej. Ich symetria wprowadza do ogrodu wrażenie porządku, nie sprawiają też większego problemu w kwestii znalezienia dla nich odpowiedniego miejsca i przygotowania terenu. Altany w kształcie czworokąta pozwalają również na stworzenie praktycznej i swobodnej aranżacji mebli ogrodowych. 

Altany ogrodowe 3,5 x 4 m – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Osoby, które chcą wykorzystać zabudowę przydomową do spotkań w niewielkim gronie z pewnością najbardziej docenią konstrukcje o wymiarach 3,5 x 4 m. Taki kształt altany jest świetnym wyborem również w wypadkach, gdy dysponujesz nieco mniejszą działką i chcesz pozostawić w niej dużo miejsca na kwiaty, drzewa i krzewy. Prostokątna konstrukcja pozwala na wstawienie wygodnych, przestronnych ław ogrodowych, pozostawiając jednocześnie sporo miejsca. Dodanie ażurowych ścian zapewni wrażenie przestronności i bliskości natury – to idealny wybór dla tych, którzy szukają odrobiny spokoju i intymności na działce. 

Dla urodzonych organizatorów – altany ogrodowe w kształcie prostokąta 

Osoby, które decydują się na zabudowę działkową, kierując się wizją spotkań towarzyskich i rodzinnych przyjęć, warto rozważyć nieco większą konstrukcję. Doskonałym przykładem może być przestronna i otwarta Altana Nowoczesna o wymiarach 916 x 465 cm. Obszerna zabudowa pozwala zmienić jedną z dwóch zadaszonych części na strefę rekreacji, miejsce na grilla lub bawialnię dla dzieci. Podłużny kształt sprawia, że niezwykle łatwo jest zaaranżować ją pod kątem dużych imprez ogrodowych – niezależnie od pogody.