Drewniane altany ogrodowe


Każdy z nas marzy o pięknym i zadbanym ogrodzie, sadzimy kwiaty, drzewka, krzewy, pielęgnujemy rabatki, posiadamy elegancko przystrzyżony trawnik. Czasami jednak czegoś w nim brakuje. Pamiętajmy, że ogród to także mała architektura drewniana, czyli budowle ogrodowe. To właśnie altana ogrodowa, pergola, drewniane meble ogrodowe, huśtawka czy piękna zabudowa tarasu będą ozdobą naszego ogrodu. Dzięki nim korzystanie z ogrodu będzie łatwiejsze i stanie się wymarzonym miejscem odpoczynku.

Drewniane altany ogrodowe to wiodące produkty firmy Drewogród. W naszej ofercie znajdą Państwo pełny przekrój altan ogrodowych, które w niepowtarzalny sposób wzbogacą krajobraz Państwa ogrodu. Dla mniejszych przestrzeni proponujemy altany narożne, następnie większe klasyczne altany drewniane, aż po duże nowoczesne altany ogrodowe. Wszystkie nasze altany charakteryzują się niepowtarzalnym designem i elegancją. Altany wykonane są z wysokiej klasy materiałów, z wielką dbałością o szczegóły. Dzięki temu służą naszym Klientom przez wiele lat.
Aby Państwa ogród był elegancki i spójny produkujemy inne elementy drewnianego wyposażenia ogrodu, utrzymane w stylu altan ogrodowych.

Drewniane altany ogrodowe objęte są 3-letnią gwarancją producenta, z możliwością jej przedłużenia. Oferujemy montaż i transport na terenie całego kraju.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą. Przeglądając ofertę nasuwają się Państwu pytania? Na wszystkie pytania udzielimy informacji telefonicznie lub poprzez e-mail.

Czym jest, a właściwie czym może być drewniana altana ogrodowa?

Altany ogrodowe to najbardziej rozpowszechnione budowle ogrodowe. Rodzaj i wielkość altany zależy przede wszystkim od wielkości naszego ogrodu lub przeznaczonej jego części na altanę. Warto jednak pamiętać, że im bardziej wyeksponowana i wkomponowana w nasz ogród altana, tym bardziej podkreśla walory estetyczne naszego ogrodu, cieszy nasze oko i z czystą przyjemnością spędzamy tam cały wolny czas. Obecnie na rynku mamy wiele możliwości wyboru różnych altan, w przeróżnych formach. Znajdziemy altany zamknięte i otwarte, gotowe lub do samodzielnego montażu. Ponadto różnią się między sobą materiałem z jakiego są wykonane, wielkością, kolorem, stylem i wyposażeniem. To jaką altanę wybierzemy, zależy tylko od naszych potrzeb, możliwości terenu i wyobraźni.

Ogrodowa altana to wspaniałe, urokliwe i wygodne miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu. Jest niezwykle przydatna zwłaszcza dla tych, którzy mają domy z niezadaszonym tarasem. Dobrze dobrana wielkością i do ukształtowania terenu altana ogrodowa doskonale wkomponuje się w przestrzeń każdego ogrodu. Piękna, estetyczna i funkcjonalna altana ogrodowa wzbogaca ogród i tworzy miejsce idealne do codziennego odpoczynku.

Jakie funkcje może i powinna spełniać nasza wymarzona altana?

Podstawowa funkcja altanki to przede wszystkim odpoczynek, ale również schronienie przed nadmiernym upałem w gorące dni lub deszczem w dni pochmurne. Niezależnie od lokalizacji i wielkości altana ogrodowa może pełnić różne inne funkcje, które zależą tylko od tego, jakie mamy pomysły na jej wykorzystanie np.:

 • może pełnić w ogrodzie funkcję jadalni na świeżym powietrzu
 • może spełniać rolę bawialni dla dzieci
 • może być ulubionym miejscem wytchnienia po ciężkim dniu pracy
 • może być miejscem biesiadnym, w którym toczy się życie rodzinne i towarzyskie
 • może być miejscem okolicznościowych przyjęć dla domowników
 • można tu również poczytać ulubioną książkę, czy gazetę nie tracąc z oczu bawiących się w ogrodzie dzieci
 • może być miejscem rekreacji, jeśli zamontujemy np.jacuzzi czy huśtawkę

Jak widzimy altany ogrodowe mogą pełnić przeróżne funkcje. Wszystko zależy tylko od naszej wyobraźni i potrzeb jakie mamy.

Podstawowe rodzaje altan ogrodowych

 • altany drewniane – to najpopularniejszy rodzaj altan ogrodowych, który najlepiej harmonizuje z różnymi stylami ogrodów. Użycie drewna pozwala na uzyskanie naturalnego miejsca wypoczynkowego. Wyberając altanę drewnianą warto pamiętać, aby zwrócić uwagę na jakość drzewa i wykonanie altany. Warto zorientować się czy altana wykonana jest z drzewa impregnowanego, jakimi farbami została pomalowana, jakiego materiału użyto do pokrycia dachu, czy producent altany daje i na jak długo gwarancję. Dodatkowo dbając o altanę drewnianą np. poprzez założenie na dachu rynien, czy systematyczną impregnację będzie służyła nam wiele długich lat. Altany drewniane można łączyć z innymi surowcami jak np. kamień, co dodatkowo podkreśla jej niepowtarzalny charakter.
 • altany metalowe – inaczej nazywane są pawilonami i zazwyczaj charakteryzują się poliwęglanowym zadaszeniem. Do głównych zalet altan metalowych można zaliczyć ich wysoką wytrzymałość na działanie różnych czynników atmosferycznych.
 • altany kamienne, murowane, z cegły – murowane altany wyglądają równie dobrze jak drewniane. Cegła może posłużyć do całościowej budowy, kamień natomiast zwykle jest wykorzystany do wykończenia konstrukcji.

Altany ogrodowe możemy również podzielić na trzy typy:

 • altany ogrodowe otwarte
 • altany częściowo zamknięte np. dwie części zabudowane, dwie części otwarte
 • altany zamknięte, które można również nazwać domkami ogrodowymi lub altanką z domkiem
Przewiń do góry