Oświetlenie w altanie aby korzystać z niej jesienią

Kiedy dni stają się coraz krótsze, a słupki rtęci w termometrach spadają, nie oznacza to wcale końca spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dobrze dobrany wystrój altany ogrodowej może być w pełni funkcjonalny również podczas chłodniejszych miesięcy. W przygotowaniu drewnianych konstrukcji do wykorzystania po sezonie kluczowy jest dobór oświetlenia – lampy, girlandy i kinkiety to tylko niektóre rozwiązania, które możesz wykorzystać w ogrodzie.

Rodzaje oświetlenia altany, które zasługują na Twoją uwagę

Na rynku dostępnych jest mnóstwo ciekawych propozycji źródeł światła, wśród których z pewnością znajdziesz te najlepiej podkreślające styl i charakter Twojego ogrodu. Coraz większą popularnością cieszą się lampy do altany drewnianej w formie mnóstwa drobnych światełek LED. Takie oświetlenie prezentuje się niezwykle klimatycznie i pasuje do wielu stylów architektury. Ich funkcjonalnym przeciwieństwem jest girlanda ogrodowa – mocne, pojedyncze źródło światła o ciekawym kształcie znacznie wzbogaca i urozmaica wystrój.

Osoby, które nad estetykę stawiają sobie pragmatyzm, z pewnością polubią nowoczesne kinkiety elewacyjne. Lampy wyposażone w czujnik ruchu i załączające się automatycznie stanowią dyskretne, lecz niezwykle funkcjonalne oświetlenie altany. Ich wygląd jest zwykle bardzo skromny, przez co nie dają takiego efektu, jak girlandy. Kinkiety są za to świetnym rozwiązaniem do konstrukcji drewnianych utrzymanych w minimalistycznym stylu wystroju.

Oświetlenie połączone z ogrzewaniem – praktyczne rozwiązanie na jesień

Wraz z nadejściem krótszych dni nadchodzą również spadki temperatury. Aby komfortowo spędzać czas na zewnątrz, warto zadbać również o to, aby chłód nie był zbyt uciążliwy. Z tego względu ciekawym i atrakcyjnym rozwiązaniem jest połączenie oświetlenia altany ogrodowej ze źródłem ciepła. Ogrzewacze tarasowe oraz parasole grzewcze są bardzo praktyczną alternatywą dla lamp i girland. Co więcej, producenci oferują również modele o specjalnej, bezpiecznej obudowie, która nie będzie stwarzać ryzyka pożaru w konstrukcjach drewnianych.